Rehabilitacja w Rabce

  • Admin 

„ Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”

(Wojciech Oczko) 

Na zaproszenie Stowarzyszenia Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona ”Ostoja” z Krakowa sześciu naszych członków i trzech opiekunów wyjechało do Rabki Zdrój na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy. W otoczeniu pięknych krajobrazów i jesiennych kolorów od 1 października do 10 października przebywaliśmy w uroczej Willa Medica, Spotkanie osób chorych na Parkinsona oraz ich opiekunów miało przede wszystkim charakter integracyjny. Prawie codziennie udawaliśmy się na spacery z kijami do nordic walkingu, a następnie miały miejsce gimnastyka na karimatach i ćwiczenia w basenie lub siłowni. 

Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów Pani dr Magdaleny Doręgowskiej na temat: „Zaburzenia snu w chorobie Parkinsona” oraz aktualnie stosowanych leków w walce z tą chorobą. Ćwiczyliśmy równowagę i poprawę chodu w chorobie Parkinsona korzystając z Nintendo Wii Balance Board. Stojąc na platformie balansujemy ciałem wykonując slalomy i skoki narciarskie. Super zabawa zarówno dla osób chorych jak i ich opiekunów.

Wieczorami tańczyliśmy, śpiewaliśmy, a także wymienialiśmy doświadczenia dzieląc się swoimi obawami oraz uzyskując niezbędną wiedzę jak walczyć z tą chorobą. Ośrodek opuszczaliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z planem na kolejne spotkanie.

Bardzo dziękujemy Pani Prezes Stowarzyszenia „Ostoja” Barbarze Pasternak za zorganizowanie wspaniałego wypoczynku, który pozwolił nam nawiązać bliższe relacje z dużą grupą chorych i ich opiekunów.

Dziękujemy!!!